POD VĚŽEMI

Pod věžemi - farní zpravodaj

Od 6. dubna 2014 je opět vydáván farní zpravodaj. Jeho obnovení po téměř patnáctileté odmlce považujeme za probuzení stejně tak, jako se probouzí na jaře příroda, proto první číslo bylo jarní, s příhodným tématem – Probuzení.

Dvě krásné věže našeho zrestaurovaného chrámu Narození Panny Marie shlíží na celou orlovskou farnost a veškerý život jakoby se odehrává pod nimi. To byl záměr jednoho z názvů zpravodaje, který si z nabídky sami farníci také nakonec i vybrali.

Zpravodaj POD VĚŽEMI je nejen o tom, co se týká orlovské farnosti, ale i katolické církve. Motivujeme se právě probíhajícím liturgickým obdobím, chceme čtenáře obohatit o nové, či zapomenuté poznatky a události a také trochu pobavit.

Mezi pravidelné rubriky patří v prvé řadě Slovo farníkům od našeho pana faráře a Rozhovor s osobností farnosti. Samozřejmostí je Zamyšlení na téma z liturgického období, přinášíme i Čtení na pokračování – v současnosti životopisy svatých, které máme vyobrazeny pod klenbou chrámu a přibližujeme život Společenství v naší farnosti. Další, neméně zajímavé rubriky, jsou nepravidelné a tím tvoří náš zpravodaj pestrým.

Věříme, že čtvrtletní zpravodaj Vám na 24 stranách přinese pohodové čtení k nedělní kávičce.

Příjemné chvíle nad zpravodajem POD VĚŽEMI Vám přeje redakce.

 

Ročník III., rok 2016:

číslo 2 – Církevní turistika

číslo 1 – Velikonoce a Boží milosrdenství

 

Ročník II., rok 2015:

6. 12. – číslo 5 – Vánoce, ekumenismus

6. 9. – číslo 4 – Orlovský kostel a farnost v minulosti

7. 6. – číslo 3 – Prázdniny a pokušení

5. 4. – číslo 2 – Velikonoce

8. 2. – číslo 1 – Půst

 

Ročník I., rok 2014:

14. 12. – číslo 5 – Advent a Vánoce

5. 10. - číslo 4 – Dušičky a patroni

10. 8. – číslo 3 – Maria

1. 6. – číslo 2 – Putování

6. 4.  – číslo 1 – Probouzení