Noc kostelů 25. 5. 2018

Zůstávali přes noc v blízkosti Božího domu,” zní motto letošní Noci (1 Pa 9,27). Zůstaňte i vy – po skončení páteční mše svaté, která bude mimořádně začínat už v 17 hodin, se v 18 hodin rozeznějí zvony skoro všech našich kostelů a oznámí zahájení NOCI KOSTELŮ 2018.

Program v našem kostele Narození Panny Marie letos především pozve k hudbě. Můžeme se těšit na mnoho jejích žánrů a mnoho podob.  Po úvodním slovu pana faráře budeme od 18:15 hodin vnímat ZVUKY KOLEM NÁS – tak trochu netradičně. Dětem i jejich rodičům přiblížíme si zvuky přírody, hudbu prvních národů, vyzkoušíme si lidové nástroje, zatančíme, zazpíváme jedno i vícehlas, projdeme historií až k dnešku cestou, která je stále otevřená… to vše v akusticky zajímavém prostoru novogotického kostela a s humorem skvělé učitelky a multiinstrumentalistky Mgr. Marcely Suchánkové. Určitě s dětmi neváhejte a přijďte!

Další hodina od 19:30 přinese zklidnění – zazní tóny barokní hudby v podání zlínského komorního ansámblu staré hudby MUSICORUM AURUM. Po této komornější části večera si od 20:30 hodin připomeneme historii našeho kostela s p. Vladimírem Marklem, určitě se zmíníme i o našem největším hudebním nástroji v kostele, a večer vyvrcholí ve 22:00 hodin koncertem sboru KEEP SMILING GOSPEL, který u nás prakticky zazpívá poprvé – byť pravidelně zkouší v sousedství, v Husově domě. Přinese také nový repertoár, nové písně, nové gospely, které jste ještě určitě v jejich podání neslyšeli.

Tečkou za naší Nocí bude VEČER CHVAL, tj. večer písní a Božího slova k chvále našeho Pána, navíc spolu s našimi bratry z Českobratrské církve evangelické, možná ze Slezské církve evangelické a. v. a určitě poprvé z Církve bratrské. Jejich kapela pro nás letos také zazpívá a zahraje – a jde jim to náramně!

Takže, neváhejte, přijďte si zazpívat, poslechnout, či načerpat atmosféru naděje a radosti. Přijďte a zastavte se. Přijďte jen tak prostě být, nic neřešit,  stát před Bohem a ze srdce mu děkovat… Kdo má chuť ještě po chválách chvíli zůstat, je vítán na faře :-)

Více o programech také u našich sousedů najdete zde.